Hakkımda

Baris Mancar

Merhaba, ben Barış Mancar. Floppy disk’lerin yoğun olarak kullanıldığı dönemden beri dijital dünyanın içindeyim. Üniversiteye başladığım 2008 yılından itibaren bu dünyanın profesyonel tarafına ilgi duymaya başladım ve tüm yönleriyle dijital pazarlamaya giriş yaptım. 2013 yılında sosyal medya, teknoloji ve internet konuları altında yayın yapan ve halen yayın hayatına devam etmekte olan Webmasto‘yu hayata geçirdim. Aynı dönemden 2019 yılına kadar olan süreç boyunca profesyonel olarak çeşitli kurum ve kuruluşlarda Dijital Medya Danışmanı olarak görev aldım. 2019 yılında ise radikal bir karar alarak İngiltere’ye taşındım ve burada dijital pazarlama ve danışmanlık hizmetleri veren Kutola şirketini kurdum. Halen Kutola çatısı altında çalışmalarımı sürdürüyorum.

Kişisel Blogum Hakkında

Kişisel blogum olan brsmncr.com’u esasen ilk olarak 2010 yılında açmıştım. O dönemde bilim ve teknoloji odağında yazılar yayınladığım bu blogumu, 5 yılın ardından çeşitli gerekçelerle Medium’a taşımıştım.

Bkz: Elveda WordPress… Merhaba Medium!

Sonraki 5 yılın ardından bir geri vites yaparak yine “çeşitli gerekçelerle” brsmncr.com’a dönüş yapmaya ve bundan sonra buradan devam etmeye karar verdim.

Bkz: Elveda Medium… Merhaba WordPress! (R)

Kişisel bloguma dönüş yapmanın yanı sıra; internet, teknoloji, sosyal medya, tasarım ve dijital pazarlama ile ilgili bilgilendirici yayınların yer aldığı İnternet Kafe podcast kanalını açarak “amatör olarak” podcast yayınlarına başladım.

Bkz: İnternet Kafe’ye Hoş Geldiniz!

Sosyal Medya Hesapları ve İletişim Hakkında

Hemen hemen her sosyal medya platformunda yer alıyorum ve işim gereği hepsini kullanıyorum. Ancak Twitter hesabımı diğerlerine göre daha aktif kullanıyorum diyebilirim. Kısaca beni aşağıdaki platformlarda bulabilirsiniz.

Twitter | LinkedIn

Benimle iletişime geçmek isterseniz İletişim sayfasına göz atabilirsiniz.