At Kenara Dursun: Ücretsiz Stok Fotoğraf Kaynakları

İşinize yarayacak ücretsiz (royalty-free) stok fotoğraf siteleri…

Bloggerlar, sosyal medya yöneticileri, pazarlamacılar, reklamcılar… Kısacası dijital dünyada yer alan — işini sergileyen herkes, çalışmalarında görsel kullanımına önem veriyor. Açıkçası önem vermek de gerekiyor. Öyle ki ortalama bir insan beyni bir görsel içeriği, yazılı bir içeriğe göre 60,000 kat daha hızlı çözümlüyor. İnsan beynine transfer edilen bilgilerin %90‘ının görsellerden oluştuğunu da düşünürsek, görsel kullanımının ne denli önemli olduğunu daha iyi anlayabiliriz.

Konuyla ilgili uzunca bir yazmak isterdim, ancak yazının amacı bu olmadığı için doğrudan asıl konuya gelmek daha doğru olur diye düşünüyorum. Bu sebeple, başlıkta da belirttiğim gibi herhangi bir telif hakkı endişesi duymadan, bütün işlerinizde (ticari dahil) ve bütün platformlarda gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz ücretsiz görsel kaynaklarının yer aldığı listeyi sizinle paylaşmak istedim.

Kaynaklar arasında üyelik gerektirmeyen ve günlük, haftalık olarak yeni fotoğraf ekleyenler olduğu gibi; üyelik isteyenlerin de yer aldığını belirtmekte fayda var.

NOT: Telif hakkı değişikliği ihtimal dahilinde olduğu için görselleri kullanırken yine de kontrol etmenizi öneririm.

Fotoğraf Kaynakları (40)

Yeni kaynaklara ulaştıkça (veya sizden bir öneri gelirse) bu listeyi güncelleyeceğim.

Sağlıcakla kalın…


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir